V minulosti byly šindelové střechy zcela běžné, snadno se budovaly i opravovaly. Měly impozantní vzhled a do dnešních dob se dochovalo nespočet budov a objektů, které jimi disponují. Nejde ale jen o ozvěnu z minulosti, budovy pokryté šindelemi stále vznikají a to zejména díky české firmě DRDLÍK, která se tradičně věnuje řemeslu výroby šindelí. Už od roku 1989 produkuje tyto dřevěné krytiny, aby si je kdokoliv mohl instalovat na jakékoliv budovy a tím jim zajistit ochranu a okrasu zároveň.
Jaké šindele se vám nabízí?
Dřevěné krytiny, jakými šindele jsou, jsou mimořádně odolné a trvanlivé. Najdeme je na mnoha budovách starých stovky let, kde stále spolehlivě plní svou funkci. Dokážou vydržet desítky let i v drsných horských podmínkách. Pokud o ně máte zájem, můžete si je u firmy DRDLÍK objednat. Využívají se hojně pro pokrytí roubenek, kulturních i lidových staveb, zahradních staveb, ale i pro opravy starých domů, které už šindelemi disponují. Veškeré šindele se vyrábí poctivou ruční prací. K dispozici je vám tradiční valašský šindel, který se odedávna používá v České republice i na Slovensku. Typický je perem a drážkou, aby do sebe jednotlivé šindele skvěle zapadaly.
Vyrábí se ze smrkového a jedlového dřeva, ale v případě zájmu je lze vyrobit i ze dřeva modřínového. Další možností je alpský šindel. Jak už název napovídá, typický je především pro alpské země. Nemá pero a drážku, ale aplikuje se ve dvou nebo třech vrstvách. Lze ho použít dokonce i pro aplikaci na fasády. Vyrábí se z modřínového dřeva, které je velmi smolnaté a s vysokým obsahem silic. Díky tomu jsou tyto krytiny velmi odolné vůči povětrnostním vlivům. Bez jakéhokoliv nátěru vám tyto šindele zajistí životnost 60-80 let. Pokud máte o krytiny zájem nebo vás zajímá více informací, navštivte web výrobce Sindel-stresni.cz. naleznete zde více informací, ukázku realizací a také kontakt. Firma vám také bezplatně vytvoří cenovou nabídku pro váš projekt.