Jak se zbavit zápachu barvy

Vůně barvy může přetrvávat, i když jsou stěny suché. Čtěte dále, kde najdete tipy, jak odstranit zápach z barvy navždy, plus nějaké bezpečnostní rady ohledně výparů z barvy a těhotenství!

Chybí vašemu obývacímu pokoji lesk? Nebo se vaše kuchyně cítí trochu zkroušená? Co potřebujete, je vyšperkovat věci novým nátěrem! Zdobení vašeho domova může být velmi odměněným zážitkem, ale musíte zajistit, aby se s ním zacházelo bezpečně. V tomto praktickém průvodci se dozvíte, jak odstranit zápach barvy z vašeho domova, a další důležité bezpečnostní tipy.

Malujte moudře: Vyhněte se dlouhodobému zápachu barvy

Zamyslet se nad odstínem a typem barvy, který si vyberete, je prvním krokem k tomu, abyste se ujistili, že vaše lakování bude úspěšné.

Abyste zajistili dlouhotrvající povrch, ujistěte se, že jste stěny řádně připravili základním a prvním nátěrem. Ty si můžete pořídit kombinované do interiéru, což je dobré řešení, pokud se chcete rychle vrátit zpět do místnosti.

Povrchová úprava, kterou potřebujete pro svůj vrchní nátěr, závisí na tom, co malujete. Ploché povrchové úpravy, všestranný typ barvy na bázi latexu a někdy obsahující vinyl, aby byla odolnější, je nejběžnější volbou pro stěny a stropy. Pokud však potřebujete opravdu odolný povrch, můžete zvolit saténový povrch; tyto se často používají na dřevěné povrchy a mají mírný lesk. Seženete i speciální koupelnové a kuchyňské barvy, které odolávají plísním a vlhkosti. Požádejte někoho v místním obchodě pro kutily o radu.

Při výběru barvy nejlépe uděláte, když si své možnosti otestujete doma. Požádejte svůj kutilský obchod o vzorky, které si vezmete domů, a vyzkoušejte je na stěnách, které plánujete vymalovat. Ujistěte se, že s každým natřete velkou plochu, abyste získali opravdu dobrý pocit, jak by vypadaly na celé stěně; a nechte je chvíli působit, abyste viděli, jak fungují v různém počasí a denní době, než se rozhodnete.

Jak se zbavit zápachu čerstvé barvy

Jakmile se rozhodnete pro svůj dekor a dokončíte malbu, vůně barvy může přetrvávat. Existují přirozené způsoby, jak se zbavit výparů lesklé barvy:

  • Umístěte misky s drceným dřevěným uhlím blízko místa, kde bylo malování provedeno. Dřevěné uhlí pohlcuje všechny druhy pachů.
  • Je také známo, že jedlá soda pomáhá eliminovat pachy barvy. Po místnosti rozmístěte otevřené krabice nebo misky – a o pár hodin později to můžete před vysáváním posypat i na koberec.
  • Kávová sedlina dokáže pohltit pachy a také zanechat příjemnou vůni v místnosti. Opět stačí nechat pár misek po místnosti.
  • Nakrájené citrony v kbelíku s vodou mohou pomoci absorbovat část rozpouštědel ve vzduchu a dodat svou vlastní čistou vůni. Přidejte trochu soli, abyste ještě více eliminovali zápach!
  • Ocet je známý tím, že neutralizuje pachy, takže můžete poblíž natřené plochy umístit několik misek, abyste odstranili pachy barvy.
  • Někteří lidé zjistí, že dvě poloviny cibule umístěné na opačných stranách místnosti odstraňují zápach barvy překvapivě rychle.
  • Pro bezpečnější a příjemnější zážitek z malování pro každého je nejlepší nechat všechna okna a dveře do místnosti otevřená, aby bylo zajištěno dobré větrání.

Bezpečné lakování: Výpary laku a těhotenství

Nástěnná barva má poměrně výraznou vůni a mnoho lidí se obává zejména působení výparů z barev v těhotenství. Pokyny od NHS však naznačují, že moderní barvy představují velmi nízké riziko i pro nenarozené děti, takže byste měli být schopni malovat během těhotenství bez obav.

Během prvních 13 týdnů je však nejlepší se malování vyhýbat, protože právě v tomto období prochází vaše dítě velkým vývojem. Během těhotenství byste se také měli vyvarovat používání barev na bázi rozpouštědel, protože mají více škodlivých výparů.

S těmito jednoduchými tipy na paměti byste měli být schopni vybrat si barvu s jistotou a užít si bezpečnou přeměnu svého pokoje. Pokud si s něčím nevíte rady nebo potřebujete další radu ohledně barvy nebo techniky, zaměstnanci vašeho místního obchodu pro kutily by si s vámi rádi promluvili. Buďte kreativní; pečlivě si promyslete výsledky, které chcete; a užijte si nový vzhled svého pokoje!