Jak vyčistit radiátor

Vědět, jak vyčistit žebra radiátoru a jak vyčistit oblasti za ním, které mohou být trochu nepohodlné na čištění a prach, může být trochu skličující. Ale dobrá zpráva je, že tento průvodce vám pomůže. Pokud si tedy nejste jisti nejlepším způsobem čištění radiátorů – exteriérů, interiérů a mezi žebry, přečtěte si naše nejlepší tipy, jak dostat prach a špínu ze všech jejich nepohodlných skulin.

Proč je čištění exteriéru radiátorů důležité

I když nečistoty na vašem radiátoru mohou být nevzhledné, není to jediný důvod, proč se jich zbavit. Prach mezi žebry běžného radiátoru v podstatě působí jako izolant na jeho povrchu a zachycuje teplo dovnitř, takže je mnohem méně efektivní, pokud jde o vytápění místnosti. Pokud tedy chcete ušetřit nějaké haléře na účtu za vytápění, stojí za to vědět, jak čistit vnější části radiátorů, včetně toho, jak nejlépe vyčistit radiátory a jak se dostat do každé oblasti, abyste zajistili, že jsou uvnitř i venku zcela bez prachu.

Jak čistit za radiátory: Průvodce ve 3 krocích k čištění za radiátory a jak čistit žebra chladiče

Čištění za radiátory může být složité v závislosti na tom, jak blízko jsou u vaší zdi. Existuje několik dobrých technik, které byste měli znát, když na to přijde, a můžete použít stejné metody, abyste zjistili, jak vyčistit prach z vnitřku radiátorů. Vyzkoušejte jednu z těchto metod a uvidíte, jak na tom budete:

 1. Použijte speciální kartáč na čištění chladiče. Jsou ideální pro čištění za radiátory, protože jsou navrženy tak, aby se dostaly přímo do úzkých prostor a odstranily prach a nečistoty.
 2. Malé nástavce na vysavače, které se vejdou za radiátor. Nejsou skvělé jen pro čištění vnějšího prachu chladiče, ale mohou být také perfektní pro sestup za chladič.
 3. Vyrobte si svůj vlastní čistič radiátorů. Jednoduše vezměte dlouhý kus dřeva a jeden konec omotejte látkou (použijte pásku, aby zůstala na místě). Zatlačte jej na zadní stranu chladiče, abyste uvolnili všechny nechutnosti a získali pěkný čistý povrch.

Pokud vás také zajímá, jak vyčistit prach z vnitřku radiátorů a kolem žeber, když myjete radiátor, tyto techniky by se měly hodit i pro ně.

Udržujte svůj radiátor čistý a bez bakterií pravidelným čištěním pomocí antibakteriálního čisticího spreje.

Budete potřebovat :

 • Kartáč na čištění radiátorů
 • Tkanina
 • Prachovka
 • Vakuum
 • Čistící sprej

Jak čistit exteriér chladiče: 3 jednoduché kroky, jak začít

Chcete-li nejlepší způsob, jak vyčistit vnější povrch radiátorů a skryté, těžko dostupné rohy, postupujte podle tohoto jednoduchého průvodce krok za krokem.

 1. Vypněte topení.

  Poslední věc, kterou chcete při čištění exteriéru radiátoru, je spálit se. Je mnohem bezpečnější je čistit, když nejsou horké na dotek.

   

 2. Odstraňte povrchový prach.

  Použijte prachovku a vysavač k odstranění povrchových nečistot a prachu ze snadněji dostupných míst.

   

 3. Použijte čisticí sprej.

  Oživte svůj radiátor sprejem na hubení bakterií .

  Před opětovným zapnutím topení jej nezapomeňte nechat zcela vyschnout.

   

Jak snadné je to? Chcete-li co nejlépe vyčistit radiátor v interiéru domu, postupujte podle těchto nejlepších tipů, aby se každá část vašeho radiátoru třpytila. Chcete-li zabránit hromadění nečistot, umyjte radiátor každých několik měsíců a nechte vás odpočívat s vědomím, že žádné z toho vzácného tepla radiátoru nepřijde nazmar.