Kam se vydat do Chorvatska za šnorchlováním?

Chorvatsko je oblíbená dovolenková destinace. Je to navíc nejlevnější dovolená. Svým návštěvníkům nabízí nejen odpočinek, ale i celou řadu aktivit. Patří mezi ně i šnorchlování. Chorvatský podmořský život se pyšní nejen nádhernou faunou a flórou, ale i podmořskými jeskyněmi a celou řadou vraků. Kam se vydat, aby bylo šnorchlování zajímavé?

Dugi Otok

Tento ostrov je vyhledávaným cílem všemi, kdo milují vraky a jeskyně. Čeká zde na vás potápění v čistých zátokách. Vydáte-li se na západní pobřeží ostrova, narazíte na na jeskyni Brbiscicu, která má kouzelnou barvu mořské vody. Pozorovat můžete pestrobarevná hejna rybek. V jižní části ostrova se zase nachází zátoka, kterou obklopují vysoké útesy. Naleznete zde velké množství mořských rostlin i tvorů. Těšit se samozřejmě můžete na různé druhy ryb, ale také na houby, korýše, chobotnice nebo na červený korál.

Ostrov Mljet

Tento ostrov nabízí hned několik zajímavých míst. Patří mezi ně Velké jezero, Rikavica nebo Odysseova jeskyně. Ponoříte-li se do mořského světa, můžete se těšit jeho pestrostí. Kromě pestrobarevných rybek zde můžete pozorovat chobotnice, ropušnice, kraby nebo sasanky. K průzkumu přímo vybízí již výše zmiňovaná Odysseova jeskyně, která se nachází v jižní části ostrova.

Jeskyně u Visu

Patříte-li mezi milovníky vodních jeskyní, pak si rozhodně nenechejte ujít ty nacházející se u Visu. Jsou tady hned tři – Modrá, Zelená a Medvědí. Úžasnou podívanou nabízí Modrá jeskyně u Biševa. Světlo do ní proniká pouze podvodním tunelem a osvětluje stěny intenzivní modrou barvou v různých odstínech.

Vis nabízí i různé možnosti ubytování chorvatsko. Chcete-li zde strávit svoji dovolenou, zavítejte na web ubytovanivchorvatsku.cz a vyberte si nějaký hotel nebo apartmán. Nabídka webu je široká a vybere si zde i náročný cestovatel.