Jak se zbavit rybího zápachu

Ryby mají lahodnou chuť, ale mohou zanechat přetrvávající vůni, které byste se raději zbavili! Tyto tipy vám poskytnou snadná řešení, jak odstranit rybí zápach!

Jednou z nejčastějších stížností spojených s domácí kuchyní, kromě hádek, kdo bude umývat, je, jak odstranit přetrvávající pachy jídla a zejména jak se zbavit zápachu z ryb. Postupujte podle těchto jednoduchých tipů, jak odstranit rybí zápach pro klidnější a příjemnější dům.

Jak se zbavit rybího zápachu před a během vaření

Skutečně čerstvý kousek tepelně neupravené ryby by neměl být příliš štiplavý. Pokud se však obáváte jakéhokoli zápachu, namočte rybu do mléka asi na 20 minut. To bude mít za následek neutralizaci případných pachů. Případně vložte rybu do malého množství roztoku složeného z vody a citronové šťávy. To působí proti mikrobům, které způsobují nepříjemný zápach, aniž by nepříznivě ovlivnily chuť.

Jak se zbavit pachu ryb z rukou 

Jakmile připravíte pokrm na rybí bázi, je velká šance, že vaše ruce budou docela silně vonět. Nerezová ocel může být účinná při odstraňování zápachu – pokud máte nerezový dřez, jednoduše si o něj promněte ruce a poté opláchněte mýdlem a vodou – měli byste být schopni poznat rozdíl. Tuto strategii lze také použít k odstranění zápachu česneku.

Alternativním řešením by bylo pokapat si ruce  citronovou šťávou  nebo bílým octem, případně si do dlaní vetřít trochu soli. Žádný z těchto návrhů se však nedoporučuje, pokud máte nějaké škrty.

Budete potřebovat :

 • Houba na mytí
 • Hadřík nebo papírový ručník
 • Teplá voda
 • Prostředek na mytí nádobí
 • Prášek do pečiva
 • Vanilkový extrakt

Jak odstranit rybí zápach z chladničky nebo mrazničky

Co se dá dělat, když v lednici voní ryba? Nejprve se můžete ujistit, že jsou ryby zakryté v uzavřené nádobě – to by mělo pomoci minimalizovat zápach. Můžete také umístit misku jedlé sody do lednice; jedlá soda pomůže absorbovat tyto pachy.

Můžete také vyčistit chladničku nebo mrazničku – zde je několik kroků, které můžete provést:

 1. Odstraňte veškeré potraviny a zásuvky

  Vyjměte potraviny z chladničky nebo mrazničky. Poté vyjměte zásuvky nebo zásobníky.

 2. Vytvořte čisticí roztok z teplé vody, prostředku na mytí nádobí a jedlé sody

  Připravte si roztok asi z jednoho litru teplé vody, několika kapek prostředku na mytí nádobí a čtvrt šálku jedlé sody.

 3. K nanášení roztoku použijte houbu

  Pomocí houbičky naneste roztok na všechny povrchy chladničky, včetně dveří a zásuvek nebo táců. Použijte více roztoku pro práci na odolnějších místech, kde mohou být více zakořeněné skvrny od jídla nebo páchnoucí skvrny.

 4. Osušte hadříkem nebo papírovou utěrkou

  Všechna ošetřovaná místa osušte hadříkem nebo papírovou utěrkou, aby nezmrzla.

 5. Aplikujte vanilkový extrakt na povrchy, abyste odstranili pachy

  Naneste malé množství vanilkového extraktu na papírovou utěrku a přejeďte jí po povrchu. Přírodní vůně potlačí jakýkoli přetrvávající rybí zápach.

 6. Uzavřete a nechte zcela vyschnout

  Zavřete dvířka a nechte zcela vyschnout. Poté vraťte zásuvky nebo podnosy a potraviny.

Jak odstranit zápach ryb z místností v domě

Výše uvedené rady se týkají konkrétních oblastí, ale jak byste měli obecně odstranit rybí zápach z domu?

 • Nejprve otevřete okno, aby dovnitř vpustil čerstvý vzduch, a buď nastříkejte osvěžovač vzduchu, nebo použijte zásuvný osvěžovač vzduchu.
 • Jako doplňkové opatření si zapalte vonnou svíčku – dobře fungují citrusové nebo vanilkové příchutě. Pára citronové šťávy přidaná do vroucí vody také potlačí rybí aroma.
 • Poté otřete všechny povrchy, včetně pracovních desek a tvrdých podlah, pomocí antibakteriálního čističe povrchů.