Konzistentní držení teploty jako hlavní cesta k efektivnímu a šetrnému vytápění

Problémy vytápění domácnosti se dají řešit celou škálou možností. nejjednodušší a nejlevnější na přípravu je určitě manuální obsluha kotle. Ta ale má tu nevýhodu, že ztrácí dovednosti moderních systémů, a hlavně pro vás znamená hodně práce.

Pohodlí a stabilitu v domácnosti pak mohou přinést automatizované topné systémy. Podle názvu se může zdát, že půjde o velice drahou věc. I automatizované systémy ale mohou mít velice dynamické rozmezí cen.

I jednoduché komponenty dokáží velké divy

Ne vždy je nutné investovat do extrémně drahých systémů a komponent, aby se podařilo zlepšit domácí topné rozvody. Základem pro vás ale budou inteligentní komponenty, které umožňují kontrolovat teplotu i v průběhu, ne jenom na samotném výstupu. Kvalitní termostatické ventily ATM mohou být příkladem přesně takové komponenty, která se vám hodí.

Základní vlastností je fakt, že jsou termostatické ventily schopny na místě směšování rovnou měřit výstupní teplotu. To tak dokáže udělat dost nejen pro přesnost, ale také pro celkovou finanční úsporu v rámci systému. Komponenta se vám tak několikanásobně na ceně vrátí.

Automatizace neznamená hned nový systém

V rámci některých komponent je výhodou to, že dosáhnout automatizace nemusí nutně znamenat vyměňovat a kupovat zcela nový systém od úplného začátku. Využívat můžeme takové technologie, jako jsou servopohony ARM ProClick. Ty jsou jednoduše určeny k tomu, aby docházelo k regulaci nastavení směšovacích ventilů. Ty se totiž nastavují mechanicky. Díky pohonu ale lze nastavovat na dálku podle uživatele nebo různých senzorů.

Efektivita směšování udělá hodně

Jak již bylo řečeno o kousek výše, tak směšování je jednou z klíčových operací v celém systému. Je totiž velice obtížné vytápět na přesnou teplotu. Většinou se tak vytápí na trochu vyšší, přičemž se pak komponenty jako třícestný směšovací ventil starají o to, aby došlo ke směšování s dostatkem studené vody. Efektivita směšování je tak naprosto zásadní i proto, že by jinak často mohly být ventily přetěžovány, nebo by se mohlo ohřívat zbytečně moc vody.