Jak správně vybavit dveře a zámky v průmyslových a společenských budovách?

Na první pohled se může zdát, že věnování pozornosti speciálním typům dveří a zámků v průmyslových či společenských budovách je zbytečné. Ale opak je pravdou. Správný výběr může nejen posílit bezpečnost, ale také usnadnit sjednání výhodného pojištění. V následujícím textu se podíváme na to, jaké možnosti vybavení stojí za úvahu a které z nich jsou dokonce zákonem předepsané.

Biometrie: špičkové zabezpečení

Biometrie, reprezentovaná například otisky prstů nebo skenery sítnice, je považována za jednu z nejefektivnějších technologií zabezpečení. Mnozí z nás je znají z virtuálního světa v podobě TouchID či FaceID. Ačkoliv instalace sítnicových skenerů v běžných budovách může být přehnaná a nákladná, zámky na otisk prstů nabízejí vysokou úroveň zabezpečení a mohou být využity pro zabezpečení klíčových prostor.

Bezpečnostní vložky: cenově dostupné a efektivní

Nemusíme se spoléhat pouze na biometrické zabezpečení. Cenově dostupnou a účinnou alternativou jsou bezpečnostní vložky. Tyto vložky nejenže nabízí výborný poměr cena/výkon, ale také lze snadno integrovat do stávajícího vybavení. Díky nim můžete zvýšit odolnost dveří proti pokusům o vypáčení.

Panikové zámky: zabezpečení v souladu s právními předpisy

V průmyslových a společenských budovách je důležité myslet i na požární a bezpečnostní předpisy. Ty často vyžadují, aby budovy měly jasně označené únikové cesty a byly vybaveny dveřmi s panikovými zámky. Tyto zámky umožňují v případě nouze rychlou a bezproblémovou evakuaci, protože se otevírají jednoduchým tlakem ve směru k nouzovému východu.