3D tisk je pro každého, jak s ním ale začít?

Technologie 3D tisku postupně pronikla do většiny oborů a stává se skvělou možností, jak urychlit pokrok a vyrábět věci, které dříve nebylo možné vyrobit. Důležité je, že 3D tisk vyrábí i složité výrobky z jednoho kusu materiálu, takže není nutné je lepit, svařovat nebo montovat k sobě. Existuje mnoho drahých a velkých 3D tiskáren, které se používají třeba ve strojírenském průmyslu nebo v různých laboratořích. Řadu 3D tiskáren ale můžete mít i doma a jejich pořizovací cena není vysoká.

Spolehlivý dodavatel 3D tiskáren

Je samozřejmě důležité vědět, kde 3D tiskárnu koupit. Byla by velká chyba koupit si nějaký model v zahraničí. Je třeba myslet na to, že k 3D tiskárně potřebujete pravidelně objednávat materiál pro 3D tisk a také příslušenství pro 3D tiskárny. Proto je důležité najít dodavatele, který vám toto vše poskytne. Nemusíte ho ale hledat v zahraničí, český eshop eshop.sharplayers.cz vám nabízí vše, co pro 3D tisk potřebujete, od 3D tiskáren až po náhradní díly pro 3D tiskárny, materiál a nejrůznější příslušenství.

Z tiskáren vám nabízí FDM 3D tiskárny a SLA 3D tiskárny. První ze zmíněných tiskne aditivní metodou za pomoci filamentů, které jsou taveny a nanášeny vrstvu po vrstvě. Druhý typ používá k tisku fotosenzitivní pryskyřici, která je vytvrzována UV laserem.

Oba modely si můžete pořídit velmi výhodně. Pokud modelujete ve 3D, 3D tisk vám umožní si vytisknout prakticky vše, co si vymodelujete. Chtěli byste klientovi vytisknout zmenšený model domu nebo snad udělat prototyp součástky? 3D tiskárna nabízí mnoho možností a slouží pochopitelně i k zábavě. S její pomocí si můžete tisknout třeba modely aut letadel a nejrůznější hračky. Samozřejmě můžete vyrobit i potřeby pro dům, zahradu a různé praktické zlepšováky. Jestliže modelovat ve 3D neumíte, ještě to neznamená, že byste 3D tiskárnu nevyužili. Na internetu je vám k dispozici bezedné množství 3D předloh, které si můžete stáhnout a vytisknout. Navštivte eshop a zajistěte si 3D tiskárnu, která vám umožní tvořit úžasné věci každý den.