Jak se zbavit slunéček v domácnosti

Přečtěte si náš návod, jak se slunéček zbavit a zabránit jim v návratu k vám domů.

Klíčové kroky

 • Vysajte berušky a uzavřete je do sáčku do koše.
 • K hubení slunéček použijte bílý ocet.
 • Pro nekontrolovatelné zamoření slunéčkem přivolejte profesionála.
 • Zabraňte návratu berušek s vůní citrusů, hřebíčku nebo bobkového listu.
 • Ujistěte se, že je váš dům plně utěsněný, abyste zabránili vstupu.

Berušky nepředstavují hrozbu pro lidi ani budovy, ale velký počet z nich uvnitř domu může být rušivý. Navíc, když se cítí ohroženi, někdy produkují páchnoucí tekutinu, která může znečistit nábytek. Tento článek vám ukáže, jak se zbavit hnízda slunéček u vás doma; a jak je udržet na uzdě.

Pokud hledáte přírodní alternativu k pesticidům, můžete se s napadením slunéčkem vypořádat pomocí bílého octa. Počítejte však s tím, že tím berušky zahubíte a zabráníte tomu, aby se k vám domů přilákalo více.

Jak se zbavit slunéček v domě: 5 způsobů, jak odstranit slunéčka doma

Pokud zjistíte, že máte napadení slunéčky, tyto kroky vám ukážou, jak se rychle, snadno a dokonce přirozeně zbavit slunéček ve vašem domě.

 1. Použijte vakuum. Pokud chcete vyčistit zamoření slunéčkem, vysavač vám pomůže. Jednoduše je vysajte a vysavač vysypte do sáčku, který můžete uzavřít a uložit do koše, abyste zabránili jejich návratu domů.
 2. Použijte bílý ocet. Dejte trochu bílého octa do čisté lahvičky s rozprašovačem a postříkejte všechna místa napadená slunéčkem. To zahubí slunéčka a odstraní feromony, které přitahují více slunéček. Postarejte se o zametání nebo vysávání mrtvých berušek.
 3. Mycí prostředek a voda jsou skvělou domácí pastí. Naplňte malou misku vodou a přidejte kapku mycího prostředku. Při umístění blízko lampy nebo světlého okna přistanou berušky v misce a nebudou moci uniknout.
 4. Vytvořte světelnou past. Pokud přemýšlíte, jak se zbavit slunéček v rámech oken nebo jiných tmavých míst: použijte světlo! Berušky přitahuje světlo, a tak vycházejí z temných prostor směrem ke světlu, kde se s nimi můžete vypořádat jednou z výše uvedených metod.
 5. Najměte si profesionála. Pokud zjistíte, že kutilské nápady, jak se zbavit slunéček, nestačí k tomu, aby se váš domov zbavil zamoření slunéčkem, obraťte se na odborníka na hubení škůdců.

Jak udržet berušky pryč: 4 způsoby prevence berušky

Nyní, když víte, jak se berušek zbavit, vám tento průvodce pomůže zabránit jejich návratu k vám domů.

 1. Naplňte svůj domov citrusovými vůněmi. Citrusové oleje jsou skvělým způsobem, jak berušky odradit. Nastříkejte kolem oken a dveří citrusový olej a použijte citronelu nebo svíčky s citrusovou vůní.
 2. Naplňte sáček hřebíčkem a bobkovým listem. Malý plastový sáček s kombinací oblečení a bobků umístěný v blízkosti míst, kam dříve berušky vstoupily do vašeho domova, je může zastavit v touze se přiblížit.
 3. Uzavřete všechny vchody. Ujistěte se, že jste utěsnili všechny otvory ve zdivu, opravili rozbité okenní rámy a rámy oken a dveří odolné vůči povětrnostním vlivům. To pomůže udržet venku nejen vodu a studený vzduch, ale také berušky!
 4. Používejte okenní a dveřní sítě. Jsou to skvělý způsob, jak zabránit tomu, aby se do vašeho domova dostal jakýkoli hmyz, nejen berušky! Můžete si je koupit předem vyrobené nebo si je objednat na míru, profesionálně osazené.