Jak se zbavit zápachu kouře

Pokud jste se bez úspěchu pokoušeli přesunout zápach kouře z místnosti, nebojte se: na konci tunelu je světlo. Shromáždili jsme řadu řešení, abychom vám ukázali, jak se zbavit zápachu kouře (ať už z cigaret nebo z vaření) během několika minut, bez ohledu na roční období.

Dřevěné uhlí je cenově dostupná volba pro odstranění zápachu kouře ve vaší domácnosti. Uhlíky můžete buď položit na stabilní povrch kolem vašeho domova, nebo je zavěsit do sáčků, abyste přitáhli pach kouře. A nemusí to bolet oči: buď je umístěte do skrytých prostor, nebo je zkuste začlenit do designu vašeho domova jako svérázné dekorace!

3 tipy, jak se zbavit cigaretového zápachu, než se usadí

Naše první tři tipy obsahují nejjednodušší způsob, jak zastavit zápach kouře tím, že zabráníte jeho rozvoji. Pokud nemáte žádnou zvláštní touhu přestat kouřit, tyto bezbolestné a bezplatné tipy jsou prvními kroky, jak zabránit hromadění cigaretového zápachu v místnosti. 

  1. Vyhněte se kouření uvnitř za každou cenu. Když prší nebo fouká vítr, může být těžké vyjít ven. Pokud se nemůžete ponořit, kouřte poblíž vnějšího okna, protože to pomůže kouři uniknout z místnosti.
  2. Po kouření místnost vyvětrejte. Vytvořte průvan procházející místností, aby po kouření mohl dovnitř proudit čerstvý vzduch.
  3. Pravidelně čistěte popelníky. Pravidelným odstraňováním popela a nedopalků z popelníků zabráníte tomu, aby působily jako obzvláště nepříjemný druh potpourri zapáchajícího kouřem, můžete použít dezinfekční prostředek Surf.

7 tipů, jak se úplně zbavit zápachu kouře v místnosti

Pokud zápach kouře stále přetrvává ve vašem domě a na vašem nábytku, není třeba panikařit – po dlouhé době kouření v interiéru nebo po připálení jídla může chvíli trvat, než se rozplyne. Existuje mnoho strategií, jak vůni navždy vytlačit z vašeho domova. Zde je našich sedm nejlepších způsobů, jak se zbavit zápachu kouře:

  • Použijte odstraňovač zápachu . Spíše než zakrytí zápachu mohou tyto produkty pomoci jej zcela odstranit a jsou zvláště dobré pro blitzing nábytku. Vždy vyvětrejte postižené místo před a po, abyste dosáhli nejlepších výsledků, a přečtěte si pokyny na štítku.
  • Nainstalujte čističku vzduchu. Čističky vzduchu pomáhají odstraňovat nečistoty ze vzduchu. Tato zařízení jsou vynikajícím způsobem, jak zabránit neustálému zápachu kouře, a také pomáhají přenášet prach a nečistoty. 
  • Vyčistěte si koberce . Koberce mají tendenci pohlcovat zápach, proto je třeba na tuto metodu pamatovat, když uvažujete o tom, jak se zbavit zápachu kouře v místnosti s kobercem. Buď se můžete rozhodnout pro komerční čističe koberců, které můžete používat sami, nebo zvolit profesionální úklidovou službu za o něco vyšší cenu. 
  • Vyčistěte všechna skla a zrcadla . Skla a zrcadla skutečně přitahují velké množství cigaretového kouře. Omyjte povrchy octem a poté je opláchněte vodou. Doporučujeme nejprve otestovat malou, nenápadnou oblast. Můžete také použít čistič skla – postupujte podle pokynů na štítku a nejprve otestujte malou plochu.
  • Vyperte jakoukoli látku v místnosti. Kouř přecházející v látce, ať už je to záclona nebo potah na pohovku, může být extrémně rušivý a při kontaktu s ním může být dokonce nevolnost. Praní buď ručně, nebo v pračce s kvalitním pracím prostředkem, jako je Surf , je skvělý způsob, jak odstranit zápach kouře a podstatně snížit přítomnost přetrvávajícího popela nebo částic způsobujících zápach. Nezapomeňte zkontrolovat štítek každé látky, kde najdete rady ohledně praní – mnoho, ale ne všechny látky, lze prát v pračce.
  • Umyjte stěny a stropy. Chcete-li důkladně vyčistit svůj pokoj, musíte se opravdu vypořádat se stěnami a stropy, protože zadržují kouř. K neutralizaci zápachu používejte čisticí prostředky, které obsahují čpavek a glykol – jedná se o agresivní chemikálie, a proto by měly být nejprve otestovány na malé ploše, abyste se ujistili, že jim barva odolá. Při používání chemikálií a při držení dětí a domácích zvířat mimo místnost by se měla používat také vhodná bezpečnostní ochrana.
  • Přečalounění nábytku. Pokud neplánujete znovu kouřit uvnitř a máte trochu peněz navíc na cákání, přečalounění vašeho nábytku se automaticky zbaví kouřových pachů zachycených v látce.