Jak se vypořádat se slimáky

Čtěte dále a zjistěte, proč máte v domě slimáky a jak se jich zbavit.

Klíčové kroky

 • Sledujte slimáky ve svém domě a najděte vstupní body.
 • K vyplnění větších trhlin použijte expandující pěnu.
 • K vyplnění menších prasklin použijte silikonový tmel.

Hledáte slimáčí stezky ve svém domě nebo kuchyni? I když se to může zdát divné, zamoření slimákem v domě je poměrně běžné. Tento článek vysvětlí, proč se k vám domů dostávají slimáci, a nabídne tipy, jak udržet své slizké nové přátele mimo dům. Pokud to nejsou slimáci, ale vši plížící se kolem vašeho domova , zjistěte, jak se jich také zbavit!

Pomocí pochodně sledujte slimáčí stezky ve svém domě a utěsněte jejich vchody. Dále použijte  Cif  k vyčištění stezek a nechte povrchy jiskřivé.

Proč se dovnitř dostávají slimáci?

Pokud se divíte, proč v domě stále nacházíte slimáky, je to proto, že mají úžasný čich. Může je přitahovat jídlo ve vaší kuchyni, spíži nebo dokonce krmivo pro domácí mazlíčky.

Odkud pocházejí slimáci?

Slimáci nemají kosti. Vlastně ani nemají tvrdou skořápku jako hmyz. To znamená, že jsou schopné protlačit se drobnými prasklinami až do poloviny své velikosti. Mohou také cestovat po svislých stěnách a plochách a vzhůru nohama. To jim umožňuje proniknout otvory vyvrtanými pro vodu, plynové potrubí, elektrické rozvody, spoje podél stěn, potrubí sušičky a další.

Jak zabránit slimákům ve vašem domě

 1. Pokud jste našli slimáky v kuchyňských skříních nebo stezkách na policích ve spíži, můžete použít tyto tipy, abyste se zbavili slimáků v domě a předešli budoucímu zamoření slimáky.
 2. Při provádění tohoto typu práce noste staré oblečení a rukavice.
 3. Sledujte slimácké stezky a najděte jejich vstupní body. Zkontrolujte spoje, otvory a mezery podél stěn, rámů dveří, potrubí a pod skříněmi.
 4. Při vyplňování otvorů udržujte děti a domácí zvířata mimo cestu.
 5. Umístěte plastovou plachtu, staré noviny nebo starý prostěradlo pod pracovní plochu.
 6. Použijte starý hadr k zachycení přebytečného plniva, které by mohlo při práci vytékat z trysky.
 7. Na větší trhliny použijte expandující pěnu.
 • Polyuretanovou pěnu si můžete koupit v plechovce, což usnadňuje její použití.
 • To nezabrání jen slimákům; chrání také před větrem, hlukem a hlodavci!
 • Spotřebujte plechovku, dokud je čerstvá, protože jakmile začne tvrdnout, ucpe trysku.
 • Jakmile pěna v prasklině ztvrdne, odřízněte přebytek zubatým nožem nebo pilkou.

Pokud je vstupním bodem menší trhlina nebo otvor, použijte silikonový tmel.

 • Kupte si stlačovací trubici, protože její použití bude mnohem snazší.
 • Jednoduše vmáčkněte trochu tmelu do všech otvorů, které najdete, kam se mohou slimáci dostat.
 • Můžete jej také použít k vyplnění mezer mezi podlahovými deskami, zárubněmi a spoji dřeva.

Jak se zbavit slimáků ve vašem domě

Jakmile uzavřete jejich vchody, budete se chtít zbavit všech slimáků, kteří už jsou ve vašem domě. Zde je několik tipů, jak se těchto slizkých škůdců zbavit.

 • Použijte návnadu na slimáky. Jedná se o skvělý způsob, jak dostat slimáky i slimáky ze svých úkrytů, abyste se jich mohli zbavit. Většina návnad je vyvinuta tak, aby byla chutná pro slimáky a netoxická pro domácí mazlíčky a děti, ale vždy si ověřte údaje výrobce na štítku.
 • Nasypte trochu soli. Sůl je snadný způsob, jak zabít slimáky, ale není to nejhumánnější způsob, jak se jich zbavit! Uvědomte si, že pokud položíte linii soli, může to také ovlivnit okolní rostliny.

Mohou slimáci poškodit můj majetek?

Slimáci mohou skutečně poškodit různé aspekty vašeho majetku. Tato slizká stvoření jsou známá pro svou nenasytnou chuť k jídlu a mohou se živit širokou škálou rostlin, včetně květin, zeleniny a okrasných listů. Mohou požírat listy, stonky a plody, což vede k nevzhledné a poškozené vegetaci. Slimáci také mohou na venkovních površích zanechávat slizké stopy, které se obtížně čistí. Navíc se mohou dostat do domácností a způsobit poškození koberců, nábytku a uložených věcí. Přijetí preventivních opatření, jako je používání bariér, odstraňování úlomků a používání organických metod kontroly slimáků, může pomoci minimalizovat jejich dopad na váš majetek. S těmito nejlepšími tipy se budete nejen moci zbavit slimáků, ale také zabránit budoucímu zamoření vašeho domu slimáky.