Které druhy regálů se ve standardním skladu rozhodně nikdy neztratí?

V rámci klasických skladů můžeme najít opravdu velké množství různých druhů materiálu a předmětů, které mohou potřebovat specifické typy skladování. Především potom ve stavebnictví je taková situace naprosto běžná.

Proto tak nemusí pro jeden sklad stačit vybavení jediným typem regálu, ale může se postupem času ukázat potřeba vybavit původní prostor mnohem větším množstvím různých druhů. A v ten moment se rozhodně vyplatí myslet na jednotlivé druhy praktických regálů.

Klasické regály na menší nástroje a součástky

V případě, kdy se bavíme o menších nástrojích a součástkách, tak pro vás budou vždycky tou nejlepší možnou volbou policové regály. Zásadní výhodou přitom je fakt, že policové regály mohou nabídnout poměrně dost velkou nosnost oproti celé řadě dalších druhů určených pro menší předměty. Z toho důvodu tak není sebemenším problémem skladovat jak drobnosti, tak i jejich vysoké množství o větší váze, nebo mnohem těžší předměty.

Regálový systém na konzole

Takzvané konzole jsou jedním ze specifických způsobů regálových systémů, které jsou naprosto běžně používány přímo v samotném stavebnictví. Regálové systémy jsou zde vybaveny pevnými zády, které jsou přidělány ke stěně, nebo na pevné platformě stojí v prostoru.

Na ně jsou pak zavěšený funkční konzole s vysokou nosností. Základem celé toto funkce přitom je, že můžeme regálové systémy využít pro skladování dlouhých předmětů. Od narolovaných podlahových krytin až po okapy nebo různé druhy potrubí, tak máme naprosto ideální místo pro ukládání specifických stavebních materiálů.

Speciální regály pro skladování palet

Ve stavebnictví je velice specifické to, že je naprostá většina materiálů dovážena na paletách. Následně i skladování v jednotlivých skladech je mnohonásobně jednodušší, pokud jsou i nadále výrobky umístěny na pevné paletě. Speciální regálový systém s konzolemi pro vsazení palet je přitom geniálním řešením. V první řadě není potřeba jakkoliv zboží rozbalovat při příjmu a skladování, v druhé je potom na takový typ regálu mnohem jednodušší přistupovat s různou manipulační technikou.