Proč si pořídit kamenné obklady?

Kámen je velmi unikátní stavební materiál. Pro stavbu je používání celí tisíciletí a v poslední době si kamenné obklady nacházejí opět své příznivce.

Výhody a nevýhody kamenných obkladů

Kamenné obklady nabízejí originální vzhled. Výhod je však daleko více.

  • Vyšší odolnost

Okolní vlivy kámen téměř nezničí. Negativní vliv na ne nemá vítr, vlhkost, extrémní teplota ani mechanické poškození. Díky těmto faktům má kamenný obklad dlouhou životnost. Asi těžko jej nahradíte jiným materiálem.

  • Snadná údržba

Pro údržbu kamenných obkladů postačí, ve většině případů, teplá voda. Pomůže vám wapka. Není potřeba ani žádných chemickým přípravků. Životnost zvýšíte jeho pravidelnou impregnací.

  • Originální vzhled

Každý kamenný obklad představuje originální a jedinečnou mozaiku barev. Nikdy nenajdete obklad téměř totožný.

  • Výhodná investice

Použijete-li kamenný obklad, zvýšíte ceno své nemovitosti.

Mezi nevýhody se může řadit vyšší pořizovací cena. Tato investice se však vyplatí, neboť výhody kamenného obkladu převyšují. Vzhledem k tomu, že kámen má vyšší hmotnost, je s ním ztížená manipulace a také montáž je poměrně náročná.

Na koho se obrátit?

Kamenné obklady nabízí společnost Drdlík. Naleznete zde klasické, ale i rohové obklady vyrobené z kamene. Mezi rohové patří Ornel BERGEN, NERRO, REFIDO, COMO, Valencia, Meroc Salamanca, Taranto, Zaragoza a další. Podrobnou nabídku naleznete na webu www.drdlik.cz. Vybrat si zde můžete různé barevné varianty a různé tloušťky kamenných obkladů.

Tip pro vás

Rohový obklad kamenný Ornel BERGEN se vyrábí jako obkladový aglomerát. Má obdélníkový tvar. Nabízí všestrannou aplikaci v interiéru i exteriéru. Jeho výhodou je, že nepotřebuje spárování.